Готові вершки в балончиках це камяний вік в ресторанному бізнесі, вихід є!
Певен кожен хоч раз в житті замовляв каву, десерт, фруктовий салат чи бельгійські вафлі зі взбитими вершками.
Сьогодні майже кожен заклад ресторанного господарства, особливо якщо це кав’ярня, кофе МАФ, конторська використовують взбиті вершки, солодка смачна пухнаста суміш яка нагадує смак пломбіру, з додаванням різних топінгів, фруктів або ягод особливо в розпалі літнього сезону цей десерт прийдетеся всім до смаку.
Займаючись роками, проектуванням та оснащенням закладів ресторанного господарства час від часу звертає увагу на сферу в якій ми працюємо і чудово розбираємось. Так, замовляючи під час прогулянки каву з вершками я був здивований тим, що вершки були з аерозольного балону якогось виробника фасовою 250 грам.
Ну ок, взяв собі каву і пішов, коли звикаєш до якісного натурального продукту (складно оцінити не зовсім корисні аерозольні вершки). Я задався цим питанням, чому заклади ХоРеКа, користуються такими продуктами?!
- Вони дешевші за натуральні?
- З готовими вершками легше поводитись?
- Незнання?
- Чи то просто лінь розвивати свій бізнес і робити щось краще для своїх гостей?!
Річ у тому, коли я кажу про натуральні вершки, я маю на увазі вершки які готуються з натурального продукту, без додавання різних стабілізаторів які покращують консистенцію чи смакові якості готового продукту.
Дам відповідь на деякі питання які окреслив вище:
Вони дешевші за натуральні?
Аерозольні вершки в балончиках по 250 грам, можна купити а Україні від 55 до 97 грн залежно від виробника до прикладу : Сливки аэрозольные взбитые ТМ Hochwald 250 г -55 грн, Взбитые сливки Schlag Wunder Topping Star , 250 г – 64 грн; Сливки аэрозольные Hochwald Топпинг Стар на растительной основе 250 г – 68 грн; Сливки взбитые ультрапастеризованные 20% President (аэрозоль) 250 г -97 грн.; Ну як вариант дешевих стабылызованих рослинних вершків Смачно шеф, 1060 г, Крем кондитерский, 26% = 93 грн.
В свою чергу натуральні вершки до прикладу Смачно Шеф, 1060 г, 30 %, сливки, Ультрапастеризованные, кулинарные натуральные - 119 грн.; Сливки животные Галичина 33%, 1000 г. -168 грн.
Не треба великої складної математики щоб на цьому етапі вже зробити перший прорахунок:
4 аерозольних балончика (які дорівнюють вазі 1000г) штучних вершків вартує дорівнює мінімально 55*4=220 грн, ну якщо ми хочемо смачні і натуральні аерозольні то давайте порахуємо вершки President 4*97=388грн.
ТУТ вже видно, що купивши 1000г. натуральних вершків ну хоча б Галичина за 168 грн ви вже економите на тій самій вазі готового продукту від 52 до 220 грн (220-168=52грн, 388-168=220грн)
Окей, вершки з балончика взяли видавушили і забули. Але ж, як можна використовувати рідкі вершки від 27% жирність, або кондитерський крем для того, щоб вони стали пухкими і підійшли для десертів, кави, бельгійських вафель з трускавокю та ягодами, тощо. Для цього знадобитеся сифон для вершків (вони є багаторазовими і служитимуть вам роками) та окісьАзоту N2O в капсулах які заправляють сифон, (N2O = той самий газ який використовується в аерозольних вершках, і доречи,він активно використовується в медицині, стоматології і має умовну назву «вєсєлящій газ», бо піднімає на невеликий проміжок часу настрій).
Для того щоб перетворити 1000грам рідких вершків вам знадобится дві капсули з N2O, гуртова ціна однієї капсули з N2O дорівнює 12,65 грн/шт. Таким чином 1000гам готових взбитих вершків жирність яких повинна бути більше 27% або кондитерського крему буде дорівнювати : 168+12,65+12,65=193,3грн., або 93+12,65+12,65=118,3грн. (у випадку з кондитерським кремом).
Плюс використання не кондитерських вершків як мають солодкий смак і стабілізатори а натуральні вершки ще полягає в тому що можна додавши до останніх буквально 20-30грам згушеного молока (під час приготування в сифоні) можна отримати найкращій смак, взбитих вершків які будуть нагадувати найдорожчі сорти пломбіру чи ескімо.
Підводячи підсумок: чи можна економити на своїх десертах, каві зівзбитими вершками, та не шкодити здоровь своїх гостей?! Відповідь однозначно так. Використовуючи натуральні вершки та сивон для їх приготування. А якщо вас цікавить тільки фінансова сторона, то хто вам забороняє використовувати кондитерский крем який йде в рази дешевше натуральних вершків.
Ну і на останок – ми всі зараз думаємо про екологію, аерозольні балончики є одноразовими (за які ви теж сплачете гроші), якщо ви зараз використовуєте , ви бачите скільки їх йде у смітник?.
І давайте припустимо кав’ярня в місяць використовує 30 аерозольних балончиків (в день по одному) з готовими вбитим вершками (7,5 кг маса готових вершків) загальна вартість закупки буде складати від 1650 грн. до 2910 грн, виходячи зазначених цифр на вартість вище. В свою чергу 8 кг кондитерського керма та 16 балончиків N2O буде дорівнювати загальній вартості (16*12,65+93*8)=946,4 грн, якщо це все перерахувати на смачні і натуральні вершки цифра вийде 1546,4 грн.
ІТОГ: використовуючи натуральні вершки чи кондитерський крем, готуючи взбиті вершки на місці економія за місяць складатиме (1650-946,4)=703,6грн, у випадку використання кондитерського крему, до (2910-1546,4)=1363,6грн у випадку використання натуральних вершків.
PS: з власного досвіду скажу, кав’ярні типу «Aroma Kava» в місяць використовують від 30-до 50 кг натуральних вершків в місяць, заощаджуючи на сировині та надаючи смачніші і натуральніші напої своїм гостям.
На нашому сайті ви зможете замовити собі все необхідне для приготування смачних вбитих вершків, отримати професійну консультацію, та получити своє замовлення швидко в будь якому місті України.
Для того щоб замовити сифони для приготування вершків, капсули для сифону за гуртовими цінами – зверніться до наших консультантів.